بیوگرافی سعید مرتضوی و همسر پزشکش + عکس همسر و بازداشت شدن

بیوگرافی سعید مرتضوی و همسر پزشکش و عکس های همسر و زندگی خصوصی وی را در ادامه بخوانید.

بیوگرافی سعید مرتضوی و همسر پزشکش

بیوگرافی سعید مرتضوی در سال 1346 در شهر تفت استان یزد به دنیا آمده و سِمت های قاضی دادگاه‌های یزد، دادگاه امنیتی تهران (ویژه صدور احکام وزارت اطلاعات) دادگاه مطبوعات، بانی راه‌ اندازی مجدد دادستانی در قوه قضائیه و ریاست تامین اجتماعی را داشته است.

بروزرسانی خبر گم شدن مرتضوی و بازداشت وی

مرتضوی بعد از ناپدید شدن چند روزه در نهایت در سرخوره مازندران یکی از شهرهای این استان شناسایی و پیداشد.

وی توسط نیروهای انتظامی باداشت و به زندان تهران معرفی شد تا مراحل ادامه پرونده را طی کند.
این متهم توسط یکی از بستگانش منزلی را اجازه کرده بود.

 

بیوگرافی سعید مرتضوی و همسر پزشکش

خانواده و دوران کودکی سخت

مرتضوی در سن کودکی پدرش را از دست داده و مجبور شده برای امرار معاش در یک چاپخانه در شهر تفت کار کند.
در 19 سالگی در رشته حقوق قبول شده و ادامه تحصیل می دهد و بعد از مدتی در دادگاه بابک به کار مشغول شده و سپس در بیست و هفت سالگی راهی دادگاه تهران شده و مشغول به کار می شود.

 

عکس هما فلاح همسر سعید مرتضوی

فعالیت های مرتضوی

مسئولیت های مرتضوی این گونه بوده است که وی از سال ۱۳۸۱ تا هفتم شهریور ۱۳۸۸ دادستان تهران و همچنین ریاست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده که در این سال ها عنوان مدیر نمونه کشوری در مسئولیت دادستانی عمومی و انقلاب تهران کسب کرده است.
او علاوه بر این وظایف ،مسئولیت برگزاری اجلاس دادستان‌های پایتخت کشورهای اسلامی، مسئولیت برگزاری اجلاس رؤسای قوه قضائیه کشورهای اسلامی، تدریس در دانشگاه و تألیف 8 عنوان کتاب را نیز در سوابق خود دارد.
وی در سال 1390 به عنوان مدیرعامل جدید سازمان تأمین اجتماعی معرفی و در سال 91 حکمش ابطال شد.
مرتضوی دوباره به فاصله یک ماه مجددا از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب شد.

ازدواج و عکس همسر

بیوگرافی سعید مرتضوی متاهل بوده و با هما فلاح دکترای رشته پزشکی ازدواج کرده است.

بیوگرافی سعید مرتضوی و همسر پزشکش

اعطای پست ریاست به همسرش

مرتضوی بعد از منصوب شدن به ریاست سازمان تامین اجتماعی با حکمی همسرش را به ریاست بیمارستان شریعت رضوی، وابسته به سازمان تامین اجتماعی منصوب کرده و بعد از برای تقدیر از همسرش و خدمات خوبش، سمت مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان تامین اجتماعی را به وی اعطا کرد.

هما فلاح همسر سعید مرتضوی

بیوگرافی سعید مرتضوی و همسر پزشکش

اتهامات و پرونده سعید مرتضوی

پرونده اول مرتضوی کهریزک و جنایات در آن است.
وی در دوران ریاست آیت‌الله‌ هاشمی شاهرودی در قوه قضاییه و دولت اصلاحات، دادستان تهران بوده است.
وی متهم به کشته شدن 50 نفر از بازداشت شدگان معترض در انتخابات ریاست جمهوری 81 در زندان کهریزک بر اثر شکنجه و آزار و اذیت است.
بازداشتگاهی است که به تعبیر مقام معظم رهبری در آن «جنایت» رخ داد و آبروی نظام را در جهان برد. مرتضوی که نقشی مستقیم در صادر کردن فرمان انتقال بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات 88 به کهریزک داشت، در مصاحبه‌ای سرشار از تناقض می‌گوید: «در این تماس تلفنی بدون ذکر هیچ علتی به این‌جانب ابلاغ شد که بازداشت‌شدگان حوادث 81 تیر به زندان اوین منتقل شوند که این جانب هم در کوتاهترین زمان ممکن اجابت کردم.
او در جایی دیگر می‌گوید: «من به دادیار مربوطه دستور داده بودم که دانشجویان به این بازداشتگاه برده نشوند. این بازداشتگاه از نزدیک ده سال پیش در هنگام پاک‌سازی منطقه خاک سفید ایجاد و قبل از احیای دادستانی چندین نوبت نیز مجوز برای آن صادر شده بود».
وی در پاسخ به این که اما در میان بازداشتی‌های کهریزک چند دانشجو نیز وجود داشتند، وقتی می‌گوید: «دلیل این بود که این افراد در لیست معرفی خود به هنگام تحویل به بازداشتگاه خود را دیپلم یا شغل آزاد معرفی کرده بودند و ما اطلاعی از دانشجو بودن آنها نداشتیم»، آشکارا به آگاهی دقیق خود از چند و چون وضع بازداشتی‌ها و اطلاعات درباره آنها اعتراف می‌کند. اما درست چند لحظه بعد وقتی مصاحبه‌گر درباره نقش او در کهریزک می‌‌پرسد، مرتضوی همه ‌چیز را انکار می‌کند و می‌گوید: «اصلا کهریزک از لحاظ صلاحیت قضایی در حوزه قضایی شهر ری است و من دادستان شهر تهران هستم.»

پس از هشت جلسه دادگاه که از اسفند ماه سال 88 آغاز شده بود، سازمان قضایی نیروهای مسلح حکم دوازده متهم بازداشتگاه کهریزک را اعلام کرد. بنا بر این حکم، دو تن از متهمان محکوم به قصاص (اعدام) و 9 تن دیگر محکوم به مجازات‌هایی چون حبس، شلاق، پرداخت دیه و انفصال موقت از خدمت شدند و یک تن نیز از اتهامات وارده تبرئه شد.

بیوگرافی سعید مرتضوی و همسر پزشکش

پرده دوم در مورد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

بعد از انفصال از سمت دادستانی محمود احمدی‌نژاد بلافاصله و در کمال شگفتی برای این مقام سابق قضایی، حکم ریاست مبارزه با قاچاق کالا و ارز را صادر کرد‌ با اینکه حکم دادستانی وی تعلیق شده بود.
این حکم عصبانیت خانواده های کشته شدگان را در پی داشت آن را بی حرمتی به خون آنها دانستند.

 

پرونده سوم متهم بودن به قتل زهرا کاظمی روزنامه نگار

متهم به قتل و کشته شدن زهرا کاظمی روزنامه نگار ایرانی کانادایی متهم بوده و با اینکه اعلام شده بود که او جاسوس نیست اما در نهایت پزشکی قانونی مرگ وی را اصابت جسم سنگین به سر کاظمی عنوان کرد اما اعلام شد که سکته مغزی کرده است.
وی از سوی دولت کانادا و کمیته اصل ۹۰ مجلس ششم، پیرامون قتل زهرا کاظمی روزنامه‌نگار و عکاس ایرانی – کانادایی که در بازداشت دادستانی تهران کشته شد، مقصر اعلام شده‌است.
او در زمان مسئولیت خود چندین روزنامه و نشریه را توقیف و چندین نفر روزنامه نگار را بازداشت کرد.

گم شدن و ناپدید شدن سعید مرتضوی

در تاریخ ۲۴ فروردین سال 97 خبر ناپدید شدن وی اعلام شد و با وجود داشتن نه محافظ و بادیگارد او گم شده و خبری از وی نیست و واکنش های زیادی به این موضوع شده است که با انتقاد شدید روبرو بوده.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *