کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب

کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب را با جزئیات کامل در بخش اخبار داغ ایران و جهان مجله شبونه بخوانید.کشف حجاب دختران

کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب

اولین دختری که اقدام به کشف حجاب کرد ویدا موحد بود و بعد از آن نرگس حسینی بود که در خیابان انقلاب بازداشت شد.کشف حجاب دختران. قمه کشی
بعد از بازداشت وی دختران بعدی در شهرها و خیابان های دیگر اقدام به این عمل کردند.کشف حجاب دختران
این دختر در خیابان انقلاب تهران، با بالارفتن از جعبه مخابراتی، کشف حجاب کرد و روسری خود را از سر برداشت و عده ای نیز از وی فیلم و عکس گرفتند و در فضای مجازی پخش کردند.

کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب

کشف حجاب در خیابان انقلاب

ایلنا نوشت: حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، روز گذشته در حاشیه مراسم افتتاح سامانه مجازی ضابطین، گفت: «برداشتن روسری در خیابان حرکتی بسیار بچگانه است که دختران جوانی در نقطه‌ای که افراد زندگی طبیعی‌شان را می‌کنند و راه خود را می‌روند در خیابان ناگهان روسری خود را بردارد و خود را نشان دهد و برخی مأموریت داشته باشند از او فیلم بگیرند و بلافاصله در فضای مجازی منتشر کنند». او ادامه داد: «انتظار ما این است؛ خانم‌های محترم، به‌خصوص دخترخانم‌ها توجه داشته باشند که اگر اعتقاد به اسلام دارند، می‌دانند که شرع مقدس اسلام به صراحت آیه قرآن حجاب را برای زن مسلمان واجب کرده اگر هم اعتقاد به اسلام ندارند که یا مسلمان نیستند یا اعتقاد ضعیفی به مبانی اسلام دارند، کسانی که خود را ملتزم به اصول و قواعد جامعه مدنی می‌دانند، متوجه هستند که وقتی قانونی وضع شده و در کشور جمهوری اسلامی ایران برای خانم‌ها حجاب را لازم دانسته، وظیفه تبعیت از آن را دارند و کسی هم نباید مزاحم زندگی خصوصی افراد شود و حریم خصوصی اشخاص به هر ترتیبی که می‌خواهند زندگی کنند، محترم است، اما در جامعه باید ملتزم به یک‌سری قواعد و ضوابط قانونی باشند».

دستگیری «دختر خیابان انقلاب!»

دادستان تهران هم از بازداشت یک نفر درباره آنچه که به‌عنوان «دختران خیابان انقلاب» معروف شده خبر داد و با تأکید بر اینکه تجاهر به گناه جرم است، اعلام کرد که فرد بازداشت‌شده به دادسرای ارشاد ارجاع شده است. عباس جعفری‌دولت‌آبادی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا صدور قرار ۵٠٠ میلیون‌تومانی برای این فرد که مطرح شده صحت دارد، عنوان کرد: «از وثیقه آن اطلاعی ندارم. قرارها متناسب خواهد بود. این اقدام خلاف شرع و خلاف قوانین است و جرم تلقی می‌شود. تجاهر به گناه جرم است». او همچنین درباره اینکه، در صورت ادامه‌یافتن این مسئله، دادگستری چه برخوردی خواهد کرد، گفت: «دادستان به وظایف خود عمل خواهد کرد».

وکیل نرگس حسینی دختر بازداشت شده

وکیلی که ادعای وثیقه ۵٠٠ میلیونی را کرده، نسرین ستوده است. این وکیل دادگستری اعلام کرد که به خواست این دختر که «نرگس حسینی» نام دارد و روز سه‌شنبه بازداشت شده و همچنین خانواده‌اش، قصد دارد وکالت او را برعهده بگیرد. ستوده اعلام کرد که در دادسرای عمومی ناحیه ۲۱ تهران، در خیابان وزرا، معروف به دادسرای ارشاد،‌ حاضر شده و این پرونده را پیگیری کرده است. این وکیل، همچنین به روزآروز گفته برای این دختر ۵۰۰ میلیون تومان وثیقه تعیین شده و در زندان شهرری است. نسرین ستوده درباره ابعاد حقوقی و قضائی این پرونده هم گفت که اتهام او احتمالا «تظاهر به عمل حرام در انظار عموم» است. پیش از نرگس حسینی، در اوایل دی دختر دیگری، با نام «ویدا موحد» در همان مکان روسری خود را برداشته بود که نسرین ستوده اعلام کرده که بعد از بازداشتی کوتاه، آزاد شده است.

واکنش علی مطهری به کشف حجاب دختران

برداشت حجاب، واکنش نایب‌رئیس مجلس را هم به دنبال داشت. به گزارش ایسنا، علی مطهری، در جمع خبرنگاران پارلمانی در واکنش به حضور برخی زنان بدون حجاب در برخی معابر گفت: «هیچ اجباری برای حجاب زنان در جامعه دیده نمی‌شود و بسیاری از آنان با هر وضعی که دوست دارند در جامعه حضور پیدا می‌کنند پس اجباری در کار نیست. اینکه چهار نفر روسری خود را هوا می‌کنند، اتفاق مهمی نیست. اگر قرار بر مسئله مهمی باشد، باید پرسید که چرا دولت در رعایت حجاب نظارت کافی ندارد؟»

دلیل کشف حجاب دختران در خیابان

دبیرکل حزب اصلاح‌طلب جمعیت زنان مسلمان نواندیش هم به برداشتن حجاب از سوی چند دختر واکنش نشان داد. به گزارش پایگاه خبری «انصاف»، فاطمه راکعی با بیان اینکه این برخوردها در شأن زنان فرهیخته‌ ما که عموماً برای آزادی‌های مدنی و حقوق انسانی و اجتماعی تلاش می‌کنند، نیست، گفت: «به‌نظر می‌رسد که اینها کارهای سازمان‌یافته‌ مشکوکی باشد که اعتراضات اخیر را جرقه زد و این‌بار به سراغ زنان آمده؛ می‌خواهند با این ترفند دوباره آنها را درون خانه‌ها کنند».
او ادامه داد: «من متأسف‌ می‌شوم وقتی می‌بینم همان‌طور که بسیاری از آقایان، خانم‌ها را در سطحی‌ترین شکل وجودی‌شان، یعنی شکل و قیافه و فیزیک بدنشان می‌بینند؛ متأسفانه برخی خانم‌ها خودشان هم مسائل بزرگ و بسیار جدی حوزه زنان را در «شکلِ ظاهر» و بود و نبود «حجاب» خلاصه می‌کنند». راکعی با بیان اینکه کسانی دهه‌هاست در زمینه جایگاه واقعی و حقوق شهروندی ‌که زنان باید به آن دست یابند، چه به لحاظ تقنینی و قانون‌گذاری و چه به لحاظ حقوق اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: «اکنون در موقعیتی از تاریخ سیاسی و اجتماعی کشور به سر می‌بریم که بعضی از شایسته‌ترین زنان کشور هنوز حق آزادی بیان و اندیشه از آنها گرفته شده است و دیگرانی برای حقوق انسانی و اجتماعی همچنان در تلاش‌اند و بنابراین نباید با این رفتارها، حربه‌ به دست کسانی داد که به‌دنبال به‌انحراف‌کشاندن این حرکت جدی چندین ده‌های هستند».

منبع : آفتاب

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *